Niewygodna prawda

Oj, niektórych prawda w oczy kole.  😢

Ostatnio celem ataków ze strony polskiego lewactwa stał się Wojciech Cejrowski, którego pewny facebookowy fanpage oskarża o obrażanie i deprecjonowanie innych kultur (sic!). Wystosowali oni do znanego podróżnika list otwarty, w którym apelują o zmianę jego narracji. Podpisało się pod nim grono mniej lub bardziej znanych osób związanym ze środowiskiem podróżniczym.

Niestety jak to często bywa w takich przypadkach pierwsze skrzypce odgrywa polityka. Niektórych mierzi fakt, że Cejrowski wyznaje tradycyjne wartości.

Deprecjonowanie innych kultur? Obrażanie? Śmiechu warte! Cejrowski w swoich książkach i filmach wielokrotnie wychwalał styl życia mieszkańców chociażby krajów Ameryki Środkowej, a piętnował funkcjonowanie pewnych struktur i przyzwyczajeń w naszym kraju (vide Sanepid, państwo opiekuńcze rodem z PRL-u itp.). A że mówi prosto z mostu i nie owija tego w woal poprawności politycznej… niektórym osobom, jak widać, to przeszkadza. Najlepsze jest to końcowe ultimatum. Naprawdę myślicie, że Cejrowski Wam odpowie? Śmieszni jesteście. 😢

 

foto: Wikipedia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s